سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

گام بلند شرکت خودروسازی GM برای تغییرات بنیادین

تعدیل شغل و تعطیلی کارخانجات، گام بلند شرکت خودروسازی GM برای تغییرات بنیادین

به گزارش کارگراف به نقل از automotive news  کاهش نیروی انسانی، تعطيلي بخشي از کارخانجات تولیدی و از رده خارج نمودن تعدادی از مدل ها، گام بلند شرکت خودروسازی GM برای اصلاحات بنیادین و تغییر پارادایم است. همچنین همزمان با تعدیل نیروی انسانی و توقف تولید، این شرکت از استخدام نیرو با مهارت های جدید و متفاوت خبر داده است.

تیم اجرایی خانم ماری بارا (CEO شرکت GM) اخیرا اعلام نمود که میلیاردها دلار برای تعدیل شغل، تجدید ساختار و آرایش جدید منابع انسانی سرمایه گذاری نموده اند. این تجدید ساختار بخشی از برنامه تغییر پارادایم شرکت GM برای ورود به عرصه های جدید صنعت خودروسازی نظیر خودروهای تمام الکتریک و خودران است. از تصمیمات اخیر خانم بارا و تیمش، تعدیل ۱۵% از ۵۴۰۰۰ نیروی شاغل این شرکت و بستن ۵ کارخانه خودروسازی در آمریکای شمالی (۳ کارخانه در ایالات متحده و دو کارخانه در کانادا) تا پایان سال ۲۰۱۹ است. همچنین از رده خارج نمودن خودرو شورولت کروز و ۵ خودرو دیگر به همراه تعطیلی دو کارخانه در سایر نقاط جهان تا سال ۲۰۲۰ در دستور کار شرکت GM قرار گرفته است. این شرکت هفته پیش به ۱۸۰۰۰ نفر از شاغلین خود که بیش از ۱۲ سال سابقه کار دارند، شرایط خرید خدمت و تعدیل پیشنهاد نمود. بنا به اعلام شرکت خودروسازی GM این تعدیلات ۶ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ عاید شرکت خواهد کرد.

اگرچه این برنامه در راستای توسعه شرکت در مسیر جدید صنعت جهانی خودرو اعلام شده است، اما به مذاق سیاسیون ایالات متحده خوش نیامده و مورد انتقاد فراوان واقع شده است. دولت ایالات متحده که در سال ۲۰۰۸ از ورشکستگی این شرکت با اعطای سوبسید و معافیت مالیاتی جلوگیری کرد، از برنامه تعدیل مشاغل بشدت اظهار عدم رضایت و ناخرسندی کرده و ترامپ طی توییتی اعلام کرد که از این پس سوبسیدها بر خودروهای برقی را قطع خواهد نمود.

در پاسخ شرکت GM اظهارنموده که همچنان به حفظ تولید بالا در ایالات متحده پایبند است و همه اقدامات دولتی را که به “بهبود جایگاه رقابتی تولید در ایالات متحده” انجامیده است، ارج می نهد.

همچنین ببینید

چشم انداز تعميرگاههای آينده در صنعت خودرو

به گزارش كارگراف به نقل از موتور وان؛ پژوهش گسترده‌ای که یکی از شرکت‌های بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *