سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مذاكره فیات کرایسلر و رنو برای ادغام

  به گزارش كارگراف به نقل از رویترز، فیات کرایسلر و رنو در حال مذاکره  در مورد یک ادغام جهانی هستند که می‌تواند بسیاری از ضعف‌های هر دو خودروساز را برطرف کند.

 مذاکرات در مرحله پیشرفته قرار دارد. قبلاً گزارش شده بود که فیات و رنو در حال مذاکره برای رسیدن به یک قرارداد به‌منظور ایجاد روابط گسترده در مقابله با چالش‌های پیش روی صنعت جهانی خودروسازی بوده‌اند.

فشار برای تقویت ارتباط این دو خودروساز بیشتر شده و دلیل آن چالش‌های به‌وجود آمده توسط الکتریکی‌‌شدن خودروها، سخت‌تر شدن قوانین تولید گازهای گلخانه‌ای و فناوری‌های مربوط به خودروهای خودران است که مستلزم سرمایه‌گذاری گسترده است.

فیات و رنو یک بازار مشترک جمع‌آوری سرمایه حدود ۳۳میلیارد یورویی (۳۷ میلیارد دلار) با فروش کلی جهانی ۸٫۷ میلیون خودرو دارند. پیوستن این دو خودروساز به هم به برطرف‌کردن نقص‌های هر دو طرف کمک شاياني خواهد كرد.

 فروش کامیون‌های رم و جیپ فیات در آمریکای شمالی بسیار سودده است، ولی این شرکت در اروپا ضرر می‌دهد چون باید با قوانین مهار تولید دی‌اکسید کربن بجنگد.  ولی رنو یک پیشگام در خودروهای الکتریکی و دارای یک تکنولوژی در موتور است که به صرفه جویی در مصرف سوخت کمک می‌کند. این خودروساز در بازارهای نوظهور حضور موفقی دارد ولی نه در آمریکا.

 پیوستن این دو شرکت با موانع سیاسی و شغلی  روبرو است، مخصوصاً در ایتالیا، بسیاری از کارخانه‌ها زیر ۵۰درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند. هنوز مشخص نیست آیا گفتگوهای رنو و فیات با موفقیت به پایان رسیده است یا نه. هر دوی این خودروسازان به‌دنبال پیوستن به سایر شرکایشان هم هستند.  پیوستن فیات و رنو مانع اتحاد با نیسان نمی‌شود. شراکت بین رنو و نیسان با رسوایی پیرامون رئیس سابق آن کارلوس گون پیچیده‌ترشده است. اين مذاکرات به‌دنبال کاهش تقاضای خودرو در آمریکا صورت گرفته که باعث ضرر بسیاری از خودروسازان شده است. فیات کاهش ۲۹ درصدي سود عملیاتی خود را در سه ماه اول سال جاری به علت كاهش فروش و حاشیه‌ سود در آمریکای شمالی، تجربه كرده است.

همچنین ببینید

خودروسازان بـرقی مـطرح در سال ۲۰۱۹

کارشناسان به تازگی فهرستی از برترین و محبوب ترین سازندگان خودروهای برقی، پاک و دوستدار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *