سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تهدیدات جديد ترامپ عليه مكزيك و سقوط ارزش سهام خودروسازان

تهدیدات جديد ترامپ عليه مكزيك، خودروسازان و تامین کنندگان را متزلزل می‌کند
به گزارش كارگراف به نقل از اتوموتيو نيوز؛ سهام شركت هاي آمریکایی، آسیایی و آلمانی در روز جمعه پس از آن که دونالد ترامپ  تهدید کرد تعرفه و قيمت كالاهاي وارداتی از مکزیک را از ماه آینده افزايش خواهد داد، سقوط كرد.

اخيرا رئيس جمهور آمريكا اعلام كرده است که در برابر افزایش مهاجرین غیر قانونی در سراسر مرزهاي جنوبی، تمام کالاهاي ساخت مکزیک با ۵ درصد  تعرفه وارد خواهند شد و اين افزايش بصورت ادامه دار و ماهانه به ۲۵ درصد در ماه اکتبر خواهد رسيد.

این اقدامات می‌تواند بر عملكرد تعدادی از شرکت های جهانی از جمله شرکت های آمریکایی، اروپایی و آسیایی، به ويژه در صنعت خودرو آسیب هاي جدي وارد كند. سالهاست که خودروسازان در مکزیک، محصولات خود را توليد و از کار ارزان و معاملات تجاری و نزدیکی به ایالات متحده(بزرگترین بازار خودرو در جهان پس از چین) نهايت استفاده را مي‌برند.

جنرال موتورز با تولید ۸۳۴،۴۱۴  و صادرات ۸۱۱،۹۵۴ خودروي سواري و کامیون های سبک در سال ۲۰۱۸، بزرگترین سازنده خودرو در مکزیک با ۱۴ سایت تولیدی است. به نظر می رسد اين حرکت کاخ سفید به مصرف کنندگان ایالات متحده نیز آسيب برساند، چرا که قیمت کالاهای مختلف مانند اتومبیل، یخچال و فریزر و تلویزیون را افزایش خواهد يافت.

جانت لوئیس تحلیلگر Macquarie Securities می‌گوید: “حاشیه هاي سود در بازار ایالات متحده بسیار كم شده اند، زیرا هیچ سازنده خودرو نمی‌خواهد این تعرفه ها را به مشتریان خود منتقل کند.”

همچنین ببینید

تسلا موفق‌ترین و بويينگ ناکام ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۹

تسلا و بوئینگ بهترین و بدترین عملکرد را در بین برندها در سال گذشته داشته‌اند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *