دوشنبه , ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

فولکس واگن در ترکیه خط تولید راه اندازی می‌کند

به گزارش کارگراف به نقل از نشریه آلمانی Automobilwoche، گروه خودروسازی فولکس واگن قصد دارد خط تولید جدیدی در خاک ترکیه، برای تولید محصولات مختلف برندهای زیر مجموعه خود راه اندازی نماید.

ظاهراً هیئت مدیره فولکس واگن روز پنج شنبه یک مکان جدید برای این خط تولید را در نزدیک شهر ساحلی غربی ازمیر انتخاب کرده است. قبلاً این خط تولید قرار بود در شهری در کشور بلغارستان راه اندازی شود.

مدل‌های مختلف شرکت‌های فولکس واگن، اشکودا و سئات ظاهراً قرار است در این کارخانه جدید در کشور ترکیه تولید شوند. با راه اندازی این خط تولید جدید، کارخانه‌های اشکودا در جمهوری چک ظرفیت بیشتری برای تولید مدل‌های دیگر خود خواهند داشت.

ظاهراً مقامات دولت قطر که ۱۷ درصد از سهام فولکس واگن را در اختیار داشته و رابطه خوبی با دولت ترکیه دارد، در جلسه مذکور هیئت مدیره این شرکت تلاش زیادی برای انتقال این خط تولید از بلغارستان به خاک ترکیه داشته است.

یکی از سخنگوهای هیئت مدیره گروه خودروسازی فولکس واگن در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفته که برنامه‌های شرکت برای ساخت یک کارخانه جدید در دست بررسی بوده و در حال حاضر نهایی نشده است.

قبلاً گزارش‌هایی منتشر شده بود که این کارخانه در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ با ظرفیت تولید سالانه تا ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو قرار است افتتاح شود. طبق این گزارش‌ها مدل‌هایی مانند اشکودا کاروک و شاسی بلند کامپکت سئات آتکا در این کارخانه تولید خواهند شد.

برنهارد مایر، مدیرعامل اشکودا ماه مارس در مصاحبه‌ای گفته بود که برند اشکودا اگر ظرفیت تولید داشته باشند، توان فروش سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی بیشتر را خواهند داشت.

در ماه آوریل، روزنامه Hospodarske Noviny چاپ جمهوری چک گزارش کرده بود که اشکودا به زودی بین بلغارستان یا ترکیه محل جدیدی را برای احداث کارخانه جدید خود انتخاب خواهد کرد

همچنین ببینید

زیان ۱.۹ میلیارد یورویی دایملر

دایملر، خودروساز بزرگ آلمان اعلام کرد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰تحت تاثیر پاندمی کرونا، به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *