سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

پژو ۳۰۱ با برند ایرانی وارد بازار خواهد شد

مقیمی در گفتگو با اقتصادآنلاین: از این پس تمام تلاشمان این است که خودروهای جدیدمان با نام و برند ایرانی وارد بازار شوند که در این زمینه توسعه سمند ایرانی در دستور کار ویژه گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد.

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به بومی‌سازی تولید گیربکس بیان کرد: ما به عنوان خودروساز هم پلتفرم و هم موتور و گیربکس خودرو را خودمان تولید می‌کنیم و به همین منظور تا قبل از پایان سال نمونه گیربکس‌های “شش دنده دستی” تولید خواهد شد و برای گیربکس‌های اتوماتیک نیز برنامه داریم.

او ادامه داد: با گروه سایپا نیز ارتباطاتی برقرار کرده‌ایم و قرار است روی ایجاد پلتفرم‌های مشترک متمرکز شویم.

مقیمی درباره روند تولید پژو ۳۰۱ نیز توضیح داد: ما فرمایش مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم و از همین رو قرار است خودروهای جدید از جمله پژو ۳۰۱ را صرفا با برند ایرانی به بازار عرضه کنیم و علت تاخیر در تولید و عرضه این خودرو نیز همین موضوع است.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین اظهار کرد: خوشبختانه با همت قطعه‌ سازان داخلی تولید موتور با استاندارد یورو ۵ آغاز شده و تا چند روز آینده با حضور معاون رییس جمهور رونمایی خواهد شد، همچنین قرار است در تیر ماه سال آینده تمام خودروهای ما با استاندارد یورو ۵ تولید شوند.

مقیمی ادامه داد: در حوزه تجارت و صادرات نیز عملکرد خوبی داشته‌ایم که به دلیل شرایط تحریمی نمی‌توانم جزییان آن را توضیح دهم.

تولید روزانه ۲۰۰۰خودرو تا پایان هفته

مدیرعامل ایران خودرو به موضوع قیمت‌گذاری دستوری نیز اشاره کرد و افزود: سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده مسئولیت قیمت‌گذاری خودرو را برعهده دارد و تمام تمرکز من به عنوان خودروساز، صرفا تولید خودروست.

مقیمی در پایان با تاکید بر اینکه هدف ایران خودرو افزایش تیراژ و کاهش قیمت تمام شده است، بیان کرد: تولید ما از روزانه ۹۰۰خودرو در شهریورماه، به ۱۸۰۰دستگاه در حال حاضر افزایش پیدا کرده و قطعا تا پایان هفته جاری به تولید ۲هزار خودرو به صورت روزانه خواهیم رسید؛ این موضوعی است که من به عنوان خودروساز باید به آن توجه داشته باشم.

همچنین ببینید

جزئیات طرح ملی دوگانه سوز کردن رایگان تاکسی و وانت بارها

یک عضو شورای تولیدکنندگان مخازن سی ان جی از آغاز طرح ملی دوگانه سوز کردن …

یک نظر

  1. برادر تولید ماشین جدید پیشکش! به داد کسری قطعات در نمایندگی های برسید واقعا وضع خدمات دهی افتضاحه!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *