دوشنبه , ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

تولید هفتگی ۱۰۰۰ دستگاه تسلا مدل ۳ در گیگافکتوری چین

تسلاموتورز به تازگی اعلام کرده است که کارخانه گیگافکتوری در چین هم اکنون در حال تولید یک هزار دستگاه تسلا مدل ۳ در هفته است.

به گزارش کارگراف به نقل از ایسنا، وانگ هائو، مدیر ارشد تسلاموتورز در چین به تازگی اعلام کرده است که کارخانه اختصاصی این شرکت در حال حاضر هزار دستگاه خودروی تسلا مدل ۳ در هفته تولید می‌کند. پیش‌تر نیز مقامات تسلاموتورز اعلام کرده بودند تسهیلات دولت چین این امکان را به کارخانه اختصاصی تسلا در خاک این کشور می‌دهد که به صورت هفتگی هزار دستگاه بسازد. چندماه پیش بود که شرکت آمریکایی تسلاموتورز اعلام کرد که موفق شده است از وزارت صنعت چین مجوز‌های لازم برای توسعه و تولید خودرو‌های برقی تسلا را در خاک این کشور پهناور آسیایی اخذ کند.

بر اساس گزارش وب سایت cleantechnica، شرکت تسلاموتورز آمریکا به عنوان یکی از خودروسازان نوظهور و نوپا که در سال‌های اخیر با تلاش‌های مداوم خود به موفقیت‌های قابل توجهی در توسعه و تولید خودرو‌های الکتریکی لوکس و قدرتمند دست یافته است، در بازار‌های جهانی به جز ایالات متحده آمریکا نظیر چین و برخی دیگر از کشور‌های اروپایی نیز توانسته سهم بازار و فروش چشمگیری را به خود اختصاص دهد و در این حوزه از سایر رقبای خود سبقت بگیرد.

بدین ترتیب کارخانه اختصاصی تسلاموتورز در چین که گیگافاکتوری ۴ نام دارد، تحت‌تاثیر تسهیلات جدید دولت چین برای ترغیب مشتریان به خریداری و استفاده از خودرو‌های الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست، قادر خواهد بود میزان تولید خودرو‌های تسلا مدل ۳ را میزان قابل توجهی افزایش بدهد و سهم خود را در بازار چین که یکی از مهم‌ترین بازار‌های فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود، افزایش دهد.

تسلا برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی در خصوص تولید انبوه خودرو‌های تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند خود در خاک چین دارد و حالا با صدور تمامی مجوز‌های لازم برای راه اندازی خط تولید کارخانه‌های گیگافکتوری، قادر خواهد بود با سهولت بیشتر، هزینه‌های تمام شده کمتر و قیمت مصرف کننده پایین تری محصولات خود را به یکی از بزرگترین بازار‌های خود عرضه کند.

افزایش روزافزون خودرو‌های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو‌های پاک موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودرو‌هایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

چین هم مانند بسیاری از کشور‌های دیگر همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، مکزیک و هند، تصمیم گرفته است که فروش، تولید و استفاده از خودرو‌های بنزینی و دیزلی را که موجب آلودگی هوا و محیط زیست می‌شوند، نهایتا تا یک دهه آینده ممنوع اعلام کند.

همچنین ببینید

زیان ۱.۹ میلیارد یورویی دایملر

دایملر، خودروساز بزرگ آلمان اعلام کرد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰تحت تاثیر پاندمی کرونا، به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *