دوشنبه , ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

تحویل اولین سری خودروهای آتش نشان ایران خودرو دیزل به فرودگاهها

هم زمان با ایام گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی:‌

نخستین خودروهای آتش نشان ساخت ایران خودرو دیزل برای فرودگاهها و ناوبری هوایی با حضور مدیرعامل ایران خودرو، وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر صمت تحویل کاربران شد.

به گزارش کارگراف به نقل از ایکوپرس؛ هزینه ساخت و تولید خودرو آتش نشانی فوماتیک فرودگاهی نسبت به نمونه خارجی آن ۵۰ درصد کاهش داشته است. طراحی و بومی سازی تکنولوژی ساخت ساز تمام آلومینیومی، طراحی و بومی سازی سیستم الکترونیک عملیات اطفا ء حریق، راهبری و عملیات اطفاء به صورت الکترونیکی از داخل کابین از مهم ترین امتیازات خودرو آتش نشان ایران خودرو دیزل است.
از مشخصات فنی خودروی آتش نشان فوماتیک فرودگاهی می توان به مخزن آب به ظرفیت ۱۱ هزار لیتر، مخزن فوم با ظرفیت هزار لیتر، مانیتور سقفی با قابلیت پرتاب آب به طول ۹۰ مترو پودر خشک به طول ۵۰ متر اشاره کرد.
در این مراسم سیاوش میر مکری مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری یادآور شد: این خودروها با خودروهای آتش نشان شهری تفاوت زیادی دارند و باید در کم‌تر از ۴۰ ثانیه سرعت خود را به ۸۰ کیلومتر برسانند و هم زمان با حرکت به اطفای حریق بپردازند، همچنین مواد مورد نیاز اطفا در این خودروها نیز متفاوت و ترکیب پودر و فوم است که نیازمند تکنولوژی بالا و خاصی است.
وی درباره انتظارات از خودروسازان‌گفت: برای ما تولید خودروهای آتش نشانی استاندارد فرودگاهی و فوماتیک که نیازمند ارتقای سطح تکنولوژی تولید است اهمیت بالایی دارد. مکری در پایان گفت: طبق برنامه ۶۶ دستگاه خودرو آتش نشانی تا اواسط سال آینده به ناوگان فرودگاهی کشور وارد خواهد شد.

 

 

همچنین ببینید

حجم تعهدات معوق ایران خودرو ۲۵ درصد کمتر از سال گذشته شد

روز گذشته فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در جلسه مجمع این شرکت و در گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *