سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تحويل اولين سری خودروهای آتش نشان ايران خودرو ديزل به فرودگاهها

هم زمان با ايام گراميداشت پيروزی انقلاب اسلامي:‌

نخستين خودروهای آتش نشان ساخت ايران خودرو ديزل برای فرودگاهها و ناوبری هوایی با حضور مديرعامل ايران خودرو، وزير راه و شهرسازی و معاون وزير صمت تحويل كاربران شد.

به گزارش كارگراف به نقل از ايكوپرس؛ هزينه ساخت و توليد خودرو آتش نشاني فوماتيك فرودگاهي نسبت به نمونه خارجي آن ۵۰ درصد كاهش داشته است. طراحي و بومي سازي تكنولوژي ساخت ساز تمام آلومينيومي، طراحي و بومي سازي سيستم الكترونيك عمليات اطفا ء حريق، راهبری و عمليات اطفاء به صورت الكترونيكي از داخل كابين از مهم ترين امتيازات خودرو آتش نشان ايران خودرو ديزل است.
از مشخصات فني خودروي آتش نشان فوماتيك فرودگاهي مي توان به مخزن آب به ظرفيت ۱۱ هزار ليتر، مخزن فوم با ظرفيت هزار ليتر، مانيتور سقفي با قابليت پرتاب آب به طول ۹۰ مترو پودر خشك به طول ۵۰ متر اشاره كرد.
در اين مراسم سیاوش میر مکری مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری يادآور شد: این خودروها با خودروهای آتش نشان شهری تفاوت زیادی دارند و باید در کم‌تر از ۴۰ ثانیه سرعت خود را به ۸۰ کیلومتر برسانند و هم زمان با حرکت به اطفای حریق بپردازند، همچنین مواد مورد نیاز اطفا در این خودروها نیز متفاوت و ترکیب پودر و فوم است که نیازمند تکنولوژی بالا و خاصی است.
وی درباره انتظارات از خودروسازان‌گفت: برای ما تولید خودروهای آتش نشانی استاندارد فرودگاهی و فوماتیک که نیازمند ارتقای سطح تکنولوژی تولید است اهمیت بالایی دارد. مکری در پایان گفت: طبق برنامه ۶۶ دستگاه خودرو آتش نشانی تا اواسط سال آینده به ناوگان فرودگاهی کشور وارد خواهد شد.

 

 

همچنین ببینید

گلستانی رییس هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران شد

اولین جلسه هیات مدیره جدید انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو برگزار و رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *