یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

مدير عامل ايران خودرو؛ دليل افزایش قیمت‌ها مربوط به تولید نیست

مقيمي با بیان این‌که هم‌اکنون روزانه بیش از ۲۰۰۰ دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید می‌شود و به همین میزان هم خودرو به مردم تحویل می‌دهیم، گفت: سال گذشته در همین روزها میزان تولید ایران‌خودرو روزانه حدود ۱۰۰۰ دستگاه بود.

مدیرعامل ایران‌خودرودر گفتگو با تسنيم درباره گرانی خودرو افزود: افزایش قیمت‌ها دلایل مختلفی دارد که دلایل آن تولیدی نیست. تولید ایران‌خودرو مانند سال گذشته CDK (قطعات مونتاژی) نیست یعنی بر اساس توان مهندسی داخل تولید انجام می‌شود که باعث ایجاد اشتغال قابل توجهی در حوزه زنجيره تامين قطعات شده است.

مقیمی تاکید کرد: ایران‌خودرو در حال حاضر سه شیفت کار می‌کند و حتی در ایام تعطیل هم كار می‌کنیم تا بتوانیم خودرو بیشتری را تولید کرده، تحویل دهیم و به فضاي اقتصادي کشور کمک کنیم.

وی در خصوص پیش فروش خودرو گفت:‌ در پیش فروش خودرو هیچ جایی غیر از سایت اينترنتي برای ثبت‌ نام نداریم. با محدودیت‌هایي كه ستاد تنظیم بازار برای ما تعیین کرده، خودروها را در اختیار مصرف كنندگان قرار می‌دهیم. هر زمان تقاضا در هر بازاری بیش از عرضه باشد طبیعتا صف ایجاد می شود. منتها مجموعه اقداماتی که انجام داده‌ایم فرصت برابری برای همه مردم در خرید ایجاد شده است.

همچنین ببینید

برگزاری اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو با ۱۳۰۰ شاکی

اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو به صورت علنی در شعبه سوم دادگاه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *