یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

خاطره جالب علینقی عـالیخانی از وقت ملاقات برادران خيـامی

كـارگـراف؛ بخشی از خاطرات علینقی عالیخانی( وزير اقتصاد سال‌های ۴۱ تا ۴۸) به بهانه درگذشت محمود خيامی يكی از برادران بنيانگذار كارخانه ايران ناسيونال

” يك كاری هم كه كردم، با تمام فشار كاری كه روی من بود و گرفتاری‌هايی كه داشتم، صاحبان صنايع را شروع كردم ديدن؛ با اينكه روزها گرفتار كار بودم و همان موقع هم دولت برنامه يك كنفرانس اقتصادی را ريخته بود كه هفتم اسفند شروع می‌شد و من بايد يك هفته هم آنجا می‌رفتم و در نطق و بقيه برنامه‌ها شركت می‌كردم، به خاطر تمام گرفتاری‌هايی كه داشتم و چون بايد به كار خودم مي‌رسيدم،‌ وقت ملاقاتی كه به صاحبان صنايعی كه مايل بودند من را ببينند و من هم مايل بودم آن ها را ببينم مي دادم، از ساعت هشت شب شروع می‌شد. وقت آخرين نفر، يك و نيم بعد از نيمه شب بود. اگر خودمان كاری نداشتيم حتما آن‌ها را می ديدم. از نيمه شب تا ساعت دو بعد از نصف شب مطلقا برای صاحبان صنايع بود.

سال‌ها بعد محمود خيـامی كه با برادرش می‌خواستند اتوبوس سازی درست بكنند كه بعد هم تبديل شد به اتومبيل سازی خيلي گسترده‌ای، برای من تعريف مي‌كرد كه برادرم به من گفت ” وزير اقتصاد ساعت دوازده و نيم به ما وقت داده.» گفتم « خب اينكه وقت خيلی خوبی است، چرا تو داری تعجب مي‌كنی؟» گفت « نه، دوازده و نيم ظهر نيست، دوازده و نيم شب است.» با خنده او می‌گفت ما هيچ منتظر نبوديم يك همچين ساعتی برويم.”

منبع: كتاب امنيت و اقتصاد/ خاطرات دكتر علينقی عاليخانی/ به كوشش حسين دهباشی

همچنین ببینید

گزارشی‌ از نارضايتی‌ مصرف‌ کننده‌ و تـوليد كننده از شرایط بـازار خودرو

در حالی که روز به روز بر قیمت خودرو در بازار داخلی افزوده می‌شود، برخی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *