دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کاهش ۴۰ درصدی فروش جهانی خودرو با شیوع کرونا

مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC) اعلام کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان خرید و فروش خودرو در جهان نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش کارگراف به نقل از فایننشال تایمز، مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC) که در زمینه تحلیل اخبار و پیش بینی‌های بازار صنعت خودرو فعالیت می‌کند، اعلام کرد که میزان فروش جهانی خودرو در ماه گذشته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته و به سطحی رسیده است که با عمق بحران مالی همگام بوده است.

براساس گزارش مرکز ال‌ ام سی، میزان فروش در مقایسه با ماه مارس (اسفند-فروردین) ۳۷.۹ درصد کاهش یافته است و با متوسط نرخ فروش سالانه به کمتر از ۵۸ میلیون واحد در سال رسیده است.

در گزارش مرکز پیش بینی تولید خودرو آمده است که با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای مهار ویروس (کرونا) که تاثیر بسزایی بر فعالیت‌های اقتصادی داشته است، انتظار می رود کاهش بیشتر فروش خودرو در ماه‌های آینده صورت بگیرد.

به گزارش فایننشال تایمز، بعداز شیوع ویروس کرونا از مبدا چین به اروپا و آمریکا هم اکنون فروش خودرو در هر منطقه‌ای رخ داده است.

افزایش بازار فروش چین در ماه گذشته با بازگشایی بازار برای جبران نزولی معاملات در دو بازار بزرگ آمریکای شمالی و اروپا کافی نبود.

فروش خودروهای در ایالات متحده در ماه مارس با ۳۸.۶ درصد کاهش به ۹۸۳ هزار واحد رسید که پایین‌ترین سطح از مارس سال ۲۰۰۹ می‌باشد، این در حالی است که فروش خودرو در کانادا نیز به نصف رسیده است.

براساس گزارش مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC)، فروش خودرو در اروپای غربی نیز از نصف هم بیشتر کاهش یافته و آمریکای لاتین نیز شاهد کاهش چشمگیر خودرو بوده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی تا کنون یک میلیون و ۹۷۹ هزار و ۸۵۳ نفر مبتلا و ۱۲۴ هزار و ۹۱۸ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵۶ هزار و ۵۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین ببینید

کاهش ۲۸ درصدی تولید خودرو در ترکیه

میزان تولید خودرو در ترکیه از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۲۸ درصد نسبت به …

یک نظر

  1. لعنت به کرونا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *