دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

احتمال شروع تولید خودروسازان آمریکا از ماه آینده

گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از خودروسازان بزرگ فعال در ایالات متحده آمریکا تصمیم دارند از ماه آینده میلادی کارخانه‌های خود را بازگشایی کنند.

به گزارش کارگراف و بر اساس گزارشی که در بلومبرگ آمده است، به نظر می رسد شرکت‌های خودروسازی تسلا موتورز و فیات کرایسلر آمریکا قصد دارند کارخانه‌های خود در این کشور را از تاریخ چهارم ماه مه ۲۰۲۰ میلادی پس از آنکه از اواسط مارس تعطیل شدند، بار دیگر بازگشایی کنند.

دو شرکت جنرال موتورز و فورد نیز با اینکه هنوز تاریخ و برنامه دقیقی برای بازگشایی کارخانه‌های خود در آمریکا اعلام نکرده‌اند، به نظر می رسد که با تصمیم مشابهی قصد دارند فعالیت و خطوط تولید کارخانه‌های خود را از ماه آینده میلادی آغاز کنند.

همچنین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که دو شرکت ژاپنی تویوتا موتور و هوندا موتور نیز احتمالاً فعالیت کارخانه های آمریکایی خود را از نخستین روز ماه مه سال جاری میلادی از سر خواهند گرفت.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو، با اینکه شرکت های خودروسازی بزرگ ایالات متحده آمریکا از احتمال بازگشایی و از سرگیری فعالیت خود خبر داده اند اما به نظر می رسد که این صنعت هنوز آمادگی بازگشت به حالت قبل از بحران ویروس کرونا را ندارد، چرا که بسیاری از کارخانه‌های قطعه سازی در کشور های مختلف که وظیفه و مسئولیت تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان آمریکایی را بر عهده داشتند، اکنون تحت‌ تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل بوده و خطوط تولید آنها نیز متوقف شده است؛ اتفاقی که به عقیده این کارشناسان می تواند بحران‌های پیش‌ روی خودروسازان آمریکایی را وارد مرحله پیچیده‌تری کند و آن ها را با دردسر‌های جدیدی مواجه سازد.

همچنین ببینید

کاهش ۴۰ درصدی فروش جهانی خودرو با شیوع کرونا

مرکز پیش بینی تولید خودرو (LMC) اعلام کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان …

۳ نظر

  1. بالاخره عمده خودروسازان دنیا مجبور خواهند بود تولید خود را شروع کنند. چاره‌ای نیست چرخ اقتصاد کشور ها میبایست بچرخد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *