دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران؛ قیمت خودرو در ماه رمضان کاهشی خواهد بود

به گزارش کارگراف به نقل از خبرآنلاین، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران پیش‌بینی کرده است که قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان خواهد شد.

به گفته سعید موتمنی، در حال حاضر هیچ تقاضایی برای خرید خودرو از سوی مردم وجود ندارد. همچنین باید اعلام کرد که شرکت‌های خودروسازی نیز به‌ دلیل توقف شماره‌گذاری، فعلا خودرویی به بازار عرضه نکرده‌اند و هر چه خودرو در بازار وجود دارد، برای قبل از سال ۹۹ است.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا باعث شد که تقاضا برای خرید خودرو بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افت داشته باشد. همچنین افزایش قیمت ۱۰ درصدی خودرو در بازار مقطعی بوده و با به جریان افتادن روند فعالیت‌ها و کسب و کارها، قیمت خودرو مجدد ارزان خواهد شد.

این فعال بازار خودرو درباره قیمت خودرو در ماه رمضان تصریح کرد: تا زمانی که ویروس کرونا ریشه‌کن نشود، تقاضا در بازار به همین منوال است. زمانی که تقاضا در بازار فروکش کند، قیمت خودرو در بازار نیز ارزان می‌شود، بنابراین قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان خواهد شد.

امیرحسین کاکایی، کارشناس خودرو نیز اعتقاد دارد: بازار خودرو همچنان تا یک ماه دیگر راکد است. بر همین اساس، وی توصیه می‌کند چنانچه مردم قصد خرید یا تعویض خودروهایشان را دارند، امروز تا یک ماه آینده شرایط مناسبی برای خرید خودروست؛ این در حالی است که سرمایه‌گذاری در حوزه خودرو در کوتاه‌مدت هرگز توصیه نمی‌شود.

همچنین ببینید

پرواز «شاهین» سایپا از تیرماه ۹۹

گروه خودروسازی سایپا با هدف تحقق برنامه راهبردی جهش تولید و در اجرای بسته ویژه …

یک نظر

  1. سلام.این بنده خدا اصلا تو باغ نیست. حرف مفت زیاد میزنه. مثل همه رفاقی بنگاهیش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *